Гнучкі та зручні каскади теплових насосів NIBE

NIBE приділяє багато уваги побутовому сегменту.

Саме тому, на відміну від багатьох інших виробників, обладнання NIBE має естетичний дизайн. Це дає можливість встановлювати тепловий насос не псуючи  вигляд приміщень. Автоматика теплового насосу зроблена максимально зручно, що дає змогу керувати системою будь якій людині без підготовки.

Але великі промислові та комерційні об'єкти теж мають потребу в енергоефективному опаленні. Тепловий насос NIBE легко задовольняє ці потреби, трансформуючись з побутового приладу в більш потужній шляхом каскадування (об'єднання теплових насосів в одну систему).

Теплові насоси ведуть себе не як окремі джерела тепла/холоду, а як єдине ціле під керуванням однієї автоматики. При цьому система набуває небувалої надійності, адже навіть при виявлені нештатної ситуації в одному з елементів каскаду, система продовжує працювати. Ймовірність виходу з ладу більше ніж однієї установки практично відсутня.

З метою задоволення доцільності капіталовкладень, теплові насоси не завжди підбирають на розрахункову необхідну потужність об'єкту. Часто мають місце пікові джерела тепла такі як газовий, твердопаливний та інші котли. І таке додаткове джерело тепла може бути не одне а декілька. Автоматика NIBE буде керувати додатково каскадом з допоміжних джерел тепла. Окрім того автоматика сама приймає рішення про увімкнення цих джерел тепла в залежності від тарифу в коректний момент часу. Наприклад вночі доцільніше додатково увімкнути електричний котел (по нічному тарифу) ніж газовий котел. В той же час, при значному зростанні навантаження на електричну мережу від інших споживачів електроенергії, автоматика може сама вимкнути електричний котел, натомість увімкнути газовий.

Каскад з геотермальних теплових насосів

 

Для поєднання в каскад теплових насосів грунт/вода непотрібно ніякої додаткової автоматики, адже така можливість за замовчанням вбудована. Достатньо виконати необхідні налаштування в меню теплового насосу. В системі буде головний (master) і підпорядковані (slave) теплові насоси. Гнучкість в каскадуванні здатна підігнати теплову або холодильну потужність під будь-яку будівлю адже поєднувати можна теплові насоси різних серій і відповідно різних потужностей. Корисним є те, що в системі з більше ніж однією одиницею, є можливість роботи як синхронно (виконувати одну і ту ж функцію) так і асинхронно (наприклад один тепловий насос працює на нагрів води для потреб ГВП, інший на нагрів системи опалення, тощо).

 

Принципова схема каскаду з двох теплових насосів NIBE

Схема каскаду

Максимальна теплова потужність каскаду становить 540 кВт. Це шість теплових насосів NIBE F1345-60, потужністю 60 кВт кожен.

Всі ці переваги дозволили NIBE задовольнити потреби багатьох об'єктів великої потужності, на території України. Деякі приклади:

1. СІМ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ В КУРОРТІ "ТЕРМАЛЬНІ ВОДИ КОСИНО"

Каскад на уурорт "Термальні Води Косино"

2. ЧОТИРИ ТЕПЛОВИХ НАСОСИ ГРУНТ/ВОДА F1345-60, ЗАГАЛЬНОЮ ТЕПЛОВОЮ ПОТУЖНІСТЮ 240 КВТ, ДИТЯЧИЙ САДОК У ЦЕНТРІ КИЄВА

Каскад в садочку "Leap Kids"

3. ЧОТИРИ ТЕПЛОВИХ НАСОСИ В ГОТЕЛІ "МІРОТЕЛЬ"

Каскад а готелі "Міротель"

Каскад з теплових насосів повітря/вода.

Для об'єднання двох теплових насосів NIBE в одну систему достатньо мати розширений контролер NIBE SMO 40 або NIBE SMO S 40. Максимально допустима кількість теплових насосів у каскаді - 8 шт.

По аналогії з геотермальними рішеннями, в системі буде один головний і підпорядковані теплові насоси. Система зажди готова до розширення і приєднання нових елементів. Часто буває ситуація коли, через відсутність проекту і інформації щодо якості матеріалів, важко порахувати тепловтрати існуючої будівлі. В таких випадках ми радимо замовникам встановити один тепловий насос, і у випадку якщо його потужності недостатньо, встановити інший. При цьому систему буде легко переналаштувати на режим "каскад".

Приклади встановлення:

1. Каскад з трьох теплових насосів в Харкові

Каскад з трьох теплових насосів

2. Каскад з п'яти теплових насосыв NIBE

 

Каскад з п'яти теплових насосів NIBE

3. Каскад з двох теплових насосів NIBE 2120-20

Каскад з двох теплонасосів