Каскад теплових насосів F1345 для рекуперації скидного тепла
Каскад теплових насосів F1345 для рекуперації скидного тепла
РЕКУПЕРАЦІЯ ТЕПЛОВИМ НАСОСОМ СКИДНОГО ТЕПЛА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
РЕКУПЕРАЦІЯ ТЕПЛОВИМ НАСОСОМ СКИДНОГО ТЕПЛА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
РЕКУПЕРАЦІЯ ТЕПЛОВИМ НАСОСОМ СКИДНОГО ТЕПЛА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

РЕКУПЕРАЦІЯ ТЕПЛОВИМ НАСОСОМ СКИДНОГО ТЕПЛА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ


Готель "Міротель", м. Трускавець Львівської області http://mirotel.ua/ua

В готелі встановлені дві черги ґрунтових теплових насосів.

ЧЕРГА 1 - РЕКУПЕРАЦІЯ ТЕПЛА СПА.

ФАКТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ:

Комплекс СПА продукує великий об'єм теплової, але засміченої води. Великі втрати тепла з водою, що скидається у каналізацію, економічно та екологічно збиткові.

РІШЕННЯ І РЕЗУЛЬТАТИ:

Згідно техніко-економічного обґрунтування - термін окупності інвестиції у модернізацію системи відводу води СПА, із встановленням ґрунтових теплових насосів, становив 2,1 роки.

У грудні 2015 року запущений каскад з двох теплових насосів NIBE F1345-40 та F1345-60, загальною тепловою потужністю 100 кВт. Каскад відбирає тепло зі скидної води СПА, та підігріває свіжу чисту воду СПА.

Тепловий насос NIBE моделі F1345 має два вбудовані компресори, що вмикаються автоматично залежно від навантаження. Отже, каскад з двох теплових насосів F1345 має чотири ступіні потужності, що задовольняє умовам нерівномірного навантаження СПА-комплексу.

Згідно результатів обстеження, проведеного незалежним енергоаудитором навесні 2017 року, фактична окупність інвестиції у модернізацію відводу води СПА, із встановленням теплових насосів NIBE 1345, відбулась за 1,7 роки. Економія газу склала 130 м³ на добу.

Отримані результати сприяли продовженню інвестування у теплові насоси: другу чергу теплових насосів ґрунт/вода у готелі "Міротель", та каскаду теплових насосів повітря/вода у готелі "Весна".


ЧЕРГА 2 - РЕКУПЕРАЦІЯ ТЕПЛА ХОЛОДИЛЬНИХ МАШИН ФАКТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ: Виробничий процес готелю "Міротель" передбачає використання на протязі 6 теплих місяців потужних холодильних машин. Тепла технологічна вода холодильних машин охолоджувалась на потужній та шумній градирні, що створювала незручності та нарікання оточуючих. РІШЕННЯ І РЕЗУЛЬТАТИ: Вирішено провести модернізацію системи охолодження технологічної води холодильних машин із застосуванням теплових насосів для підігріву гарячої побутової води готелю "Міротель". У червні 2016 року встановлений каскад з двох теплових насосів NIBE ґрунт/вода F1345-60 загальною тепловою потужністю 120 кВт. Каскад вирішує одночасно два завдання: охолоджує технологічну воду холодильних машин, та гріє до 55°С свіжу гарячу побутову воду готелю "Міротель". Економія складає 150 м³ газу на добу. Роботи з модернізації систем виконані ТОВ "Альтернетика" www.alternetica.com.ua