Звукоізоляція теплових насосів

Тиха робота досягається за рахунок використання в теплових насосах NIBE найякісніших комплектуючих представлених на світовому ринку.

Всі сучасні моделі мають виключно інверторі компресори. Більшість часу, вони працюють на мінімальних і середніх частотах компресору, відповідно рівень звуку в них мінімальний.

Грунт-вода

Теплові насоси грунт/вода від NIBE мають модульну конструкцію. Компресорний блок та все що стосується безпосередньо його роботи (теплообмінники, розширювальний клапан, датчики, циркуляційні насоси, тощо) розташовані в герметичному металевому корпусі.

На схемі зображено як виймається компресорний модуль з корпусу теплового насосу.

Модульна конструкція теплового насосу

Зовнішній вигляд компресорного модуля.

Компресорний модуль

 

 

У випадку виходу з ладу більше ніж одного елементу системи (коли тепловий насос працює більше 15 років) існує можливість швидкої заміни всього компресорного блоку. Для цього непотрібно перепаювати трубу або електричні з'єднання, адже конструкція передбачає швидкоз'ємні електричні конектори і швидкоз'ємні фітинги по гідравлічній частині.  Всі електричні конектори мають різні форми для того щоб їх неможливо було переплутати.

Металевий компресорний модуль зсередини обклеєний звукоізоляційним матеріалом який ефективно поглинає шум.

Стрілками зображена звукоізоляція всередині компресорного модуля.

Звукоізоляція компресорного модуля

Додатково, всі зовнішні панелі теплового насосу мають тепло-звукоізоляційні листи для ще більшого зниження рівня звуку.

Тепловий насос в без корпусу

В результаті, рівень звукового тиску для флагманської моделі NIBE S1155-16 становить 21-32 дБ(А) (розрахункове значення по стандарту EN ISO 11203 при 0/35 на відстані 1 м). На сьогоднішній день далеко не кожен холодильник може бути настільки тихим.

Повітря-вода

Флагманський тепловий насос 2120 має перерозмірені комплектуючі. Тобто розміри вентилятору, та теплообмінників є більшими ніж в інших моделях аналогічної потужності. Це зроблено для більшої ефективності теплового насосу. Але разом з вищою ефективністю, збільшення розмірів (наприклад вентилятору) призводить до збільшення рівня звуку. Тому інженерам NIBE було поставлене складне завдання по впровадженню ефективних і водночас тихих рішень.

 

Тепловий насос NIBE F2120

 

Під час проектування форми і конструкції вентилятору, були враховані акустичні властивності. Це зробило роботу вентилятору максимально тихою.

Компресор знаходиться на вібраційних опорах які поглинають шум компресору і руху фреону в трубопроводах.

Стрілкою зображена вібраційна опора

Вібраційна опора компресору

Окрім того, весь компресорний блок, аналогічно з моделями грунт-вода, знаходиться в щільному звукоізоляційному корпусі, який оточує компресор та комплектуючі з усіх сторін.

 

Жовтим кольором позначена звукоізоляція всього компресорного модуля

Звукоізоляція теплового насосу

Програмно також передбачає зменшення рівня шуму. Для цього існує функція SILENT MODE, яка дозволяє автоматично зменшувати частоту обертів вентилятора в нічній час.

В результаті власник NIBE F2120 отримує максимально ефективний і водночас тихий режим роботи теплового насосу.

На відстані двох метрів рівень звукового тиску становить  39 Дб(А) (акустичний децибел). Це тотожно звуковому тиску сучасного холодильника. А на відстані 10 метрів, показник становить 25 Дб(А). Це дещо тихіше ніж людський шепіт.

Рівень звуку теплового насосу