Універсальна система охолодження з модулем HPAC
Більшість теплових насосів можуть виконувати функцію охолодження.
У всіх теплових насосах NIBE типу повітря/вода ця функція вбудована.
В геотермальних теплових насосах охолодження буває двох типів:
- пасивне (використовуючи холод землі)
- активне (використовуючи роботу компресору)
В лінійці геотермальних моделей NIBE є варіанти як з вбудованим пасивним охолодженням так і без.
В класичних рішеннях активне охолодження реалізується за допомогою чотириходового клапану встановленого в компресорному блоці. Він змінює напрямок потоку фреону в результаті перемикаючись з режиму опалення в режим охолодження. Так реалізована функція охолодження в більшості систем грунт/вода інших виробників, і на всіх теплових насосах повітря/вода. З таким рішенням одночасно може виконуватися лише одна функція: або нагрів або охолодження.
Інженери NIBE вирішили піти іншим шляхом. Замість того щоб перемикати напрямок руху фреону, перемикається напрямок руху носія. Це робить систему більш гнучкою і функціональною. Ми отримуємо можливість одночасного нагріву води для потреб ГВП і активного охолодження, одночасного нагріву басейну і охолодження, одночасного опалення і охолодження, тощо.
Окрім того, в такій системі можна реалізувати як активне так і пасивне охолодження. В обладнанні NIBE, режими між пасивним і активним охолодженням перемикаються автоматично в залежності від поточних потреб в холоді.
Таке рішення складається більше ніж з одного елементу, через що його неможливо фізично розмістити в корпусі теплового насосу. Реалізувати можна як шляхом самостійного встановлення необхідних елементів так і встановленням фірмового модуля NIBE HPAC.
NIBE HPAC
HPAC це модуль в якому є всі елементи необхідні для реалізації функції охолодження: плата керування, чотири триходових крани з сервомоторами. Всі елементи розташовуються в компактному утепленому металевому корпусі.
XL 1 - подаючий трубопровід в систему опалення/охолодження
XL 2 - зворотній трубопровід з системи опалення/охолодження
XL 6 - вхід розсолу (від геополя)
XL 7 - вихід розсолу (в геополе)
XL 8 - вхід з теплового насосу (теплий контур)
XL 9 - вихід в тепловий насос (теплий контур)
XL 16 - вхід з теплового насосу (холодний контур)
XL 17 - вихід з теплового насосу (холодний контур)
QN 13...16 - триходові крани з сервомоторами
В звичайних системах охолодження, на кранах і інших фітингах може утворюватися конденсат. Крани і фітинги важко ефективно і естетично ізолювати для запобігання випадання конденсату.
Ізоляція HPAC вирішує проблему конденсату адже всі елементи ізольовані від потрапляння повітря в середину.
Дизайн корпусу має фірмове виконання NIBE і є подібним до дизайну теплового насосу.
Чи не найважливіша перевага використання HPAC - компактність. Модуль займає набагато менше місця ніж якби монтажник самостійно встановлював всі елементи. Тут виникає й інша перевага - надійність, адже заводське виконання має більшу ступінь надійності.
Все що необхідно - підвести труби від теплового насосу і приєднати їх до HPAC так як вказано на схемі.
Для того щоб зрозуміти як саме перемикаються триходові крани в HPAC, рекомендуємо ознайомитись зі схемами, які зображуть напрмки потоків в різних режимах.