Чотири геотермальних теплових насоси опалюють унікальну будівлю над будівлею
TING 1 В МІСТІ ЕРНШЕЛЬДСВІК

Будівля на мінімальній площі з геотермальною системою опалення

Житловий комплекс Ting1 в місті Ерншельдсвік є одним із найбільш унікальних житлових будинків Швеції. Не тільки те що яскравий і відрізняється унікальною архітектурою, але також принципом побудови. Крім того вся будівля опалюється за допомогою теплових насосів NIBE.

Tingshuset (будівля суду) в центрі Ерншельдсвіка  це будівля з бетону побудована в 1967 році. Невисока споруда з атріумом у дворі народила ідею нового будівництва всередині існуючого, але вище.

Нова компанія власниця ”Nyberg, Kai & Wingårdh”, з відомим архітектором Гертом Вінгардхом як співвласником, розробили проект будівлі.

П'ятидесяти метровий будинок  побудований на площі всього 8 на 8 метрів двору будівлі суду. Ширина нової будівлі быльша і вища даху старої. Немає жодної точки дотику між старою та новою будівлею.

78 скляних балконів виступають на всіх сторонах фасаду і розподіляються між 51 квартирою.

Сміливий і теплий колір є унікальним і є натхненням від картин  Бенгта Ліндстрема.

ГЕОТЕРМАЛЬНА СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ

Вся площа будівлі в 4000 м2 опалюється геотермальними тепловими насосами NIBE, як і 1145 м2 будівлі суду.

"Ми встановили чотири NIBE F1345 ", пояснює Патрік Ахман.

"Три з яких мають потужність  60кВт, а четвертий 40кВт. Три найбільші працюють на буферні ємності по 1000 літрів на кожен тепловий насос, а четвертий на буферну ємність 750 літрів. Геотермальне поле складається з 24 свердловин по 250 метрів в глибину. Все це було об'єднано в одну установку компанією Bravida , тільки менший тепловий насос використовується для опалення і нагріву гарячої води меншої будівлі де досі розміщується районний суд."

Мережа централізованого теплопостачання яка проходить поруч з будівлею використовується як додаткове опалення в дуже  холодні дні.

"Це цікаво показати зробити опалення таких великих будівель використовуючи стандартне обладнання яке не потрібно спеціально замовляти і довго чекати". Багато будівельників і власників нерухомості вважають що необхідно мати спеціально розроблене рішення, обладнання під замовлення, але ми показали що це абсолютно непотрібно" , говорить Патрік.