Каскад з 16 геотермальних теплових насосів
ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС THULEHEM

Виконані роботи по монтажу теплових насосів NIBE в багатоквартирних житлових будинках. Житловий комплекс Thulehem в Лунді має 270 квартир, які опалюються 16 геотермальними тепловими насосами NIBE F1330.

Thulehem в Лунді це жило про яке можна мріяти. Повноцінний житловий район з низькою забудовою який збудований в зеленій зоні, получ з парком Сконе, має ресторан, клініку, бібліотеку та багато іншого. Це як курортний комплекс. Проживають у загальній складності понад 300 чоловік у 270 апартаментах. Побудований у 1962-67 рр і спочатку система опалення базувалася на спалюванні нафти, але за багато років така система морально застаріла та технічний стан став незадовільний і потребувала реконструкції.

"Було прийнято рішення спробувати геотермальну систему опалення. Очевидно, що встановлення опалювального обладнання не повинно бути в одному місці. Тому в кожному будинку було розміщено обладнання, щоб уникнути теплових втрат в теплотрасах", говорить Гунілла Вахмістр.

На етапі рішення про вибір виробника обладнання зупинились на NIBE F1330. Одним із параметрів які нам підходили це малий обсяг холодоагенту. Тепловий насос містить два компресори, кожний з яких містить менше 3 холодоагенту і не потребує щорічної сертифікації. З 16 теплових насосів, а це в цілому 32 компресори, можна зекономити до 100000 шведських крон на рік.

"Це не просто велика установка", говорить Фредрік Снигг. "Так як в комплексі проживає багато літніх то дуже важливою характеристикою обладнання NIBE це висока продуктивність для нагріву великої кількості гарячої води. Кожна котельня додатково оснащена NIBE F1330 та двома бойлерами по 500 літрів кожен. Це означає що ми маємо приблизно 2000 літрів води комфортної температури. Щоб покрити піки навантаження опалення в саму холодну пору року було дооснащено котлом на 40кВт".