Для рекуперації тепла з витяжного вентиляційного повітря використовують п'ять теплових насосів типу "повітря/вода", та один геотермальний тепловий насос
ЖИТЛОВІ БАГАТОКВАРТИРНІ БУДИНКИ SANDBANKEN

Зниження витрат на опалення та нагрівання гарячої води в місті Кліппан (Швеція) використовуючи тепло навколишнього середовища і відпрацьованого вентиляційного повітря.

Для жилого комплексу Sandbanken в місті Кліппан було вибрано цікаве рішення для двох багатоквартирних будинків майже на 100 квартир. Поєднали роботу теплових насосів "повітря/вода" та геотермальних теплових насосів для відновлювання енергії з відпрацьованого вентиляційного повітря для опалення та гарячої води.

Для зниження вартості теплопостачання було встановлено п'ять теплових насосів типу "повітря/вода" NIBE F2300 в систему радіаторного опалення в одному з будинків. Це помітно зменшило витрати на опалення, але не вартість виробництва гарячої води. Пізніше до системи додали NIBE F1345, який використовується для нагріву гарячої води відбираючи енергію від відпрацьованого вентиляційного повітря. 

"Нині існує система яка дає велику економію, без буріння свердловин", говорить Пітер Ларссон  представник компаній CSAB в Örkelljunga, яка займалась розробкою та втіленням цього рішення.

Електроенергія для роботи теплових насосів надходить від вітрогенераторів, а це означає що  опалення на 90% знижує викиди СО2.

Пізніше таке рішення було втілено також і на іншій будівлі. Обидві споруди управляються модулем  SMO40 компанії NIBE, який дозволяє персоналу знімати показники роботи та змінювати налаштування системи через Інтернет за допомогою системи NIBE Uplink. Також і технічні спеціалісти компанії CSAB можуть отримати будь-яку інформацію або змінити параметри роботи системи в будь-який час, що забезпечує  швидке реагування спеціалістів для відмінної роботи обладнання і комфорту мешканців.

"Це економить багато часу, не потрібно  виїжджати і перевіряти стан обладнання коли щось трапляється. Ви можете перевірити всі параметри з власного автомобіля та зрозуміти яка проблема могла трапитися і що потрібно для усунення".