Опалення приміщень, та заморожування ґрунту льодяного готелю виконується геотермальними тепловими насосами
ГОТЕЛЬ ICE

Теплові насоси використовуються для опалення крижаного готелю та охолодження ґрунту.

ФАКТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ

Якщо ваш бізнес залежить від наявності льоду і снігу, як у випадку з цим шведським крижаним готелем, то необхідно дбати про довкілля. Цей крижаний готель є вражаючим символом боротьби людства з глобальним потеплінням. Його власник нещодавно запустили проект по досягненню від'ємного показника викидів CO2 для зменшення впливу на навколишнє середовище. Керівництво готелю не задоволено нульовими викидами CO2 і вирішило зробити наступний крок і зробити так, щоб підприємство поглинало більшу кількість CO2 ніж воно викидає в атмосферу. У рамках проекту з негативними викидами CO2 важливу роль відіграє екологічна система опалення. Крім знаменитого крижаного готелю в комплекс входять приблизно 30 споруд, в яких підтримується звичайна кімнатна температура. Все більше цих будівель опалюється з використанням геотермальних теплових насосів. Додатковою перевагою для крижаного готелю є той факт, що в процесі геотермального опалення охолоджується ґрунт, через що сніг і лід зберігаються довше.


РІШЕННЯ Перший геотермальний тепловий насос у крижаному готелі був встановлений в 2000 році. В даний час в готелі використовується 14 теплових насосів NIBE потужністю від 7 до 40 кВт. Останній насос був встановлений взимку 2009 р. В цілому з використанням теплових насосів тут опалюється майже 5000 квадратних метрів. Частина насосів була встановлена в нових будівлях, а частина – на заміну старих систем.

РЕЗУЛЬТАТИ Точну суму зекономлених коштів важко підрахувати, оскільки система встановлювалась поступово. Однак немає сумнівів у тому, що в результаті установки системи викиди CO2 скоротилися на сотні тонн, а компанія заощадила мільйони шведських крон.