Тепло що видаляється вентиляцією, накопичують у свердловинах
SUNFAB В ХУДІКСВАЛЛІ

Геотермальні теплові насоси які використовують енергію 22 свердловин зберігають 150000 літрів нафти на рік.

Гідравлічна компанія Sunfab, що знаходиться на півночі Швеції в місті Худіксвалль, інвестувала в технологію геотермальних теплових насосів для опалення та охолодження. Приміщення компанії складають приблизно 2500 м² офісів, а також 6000 м² виробничих площі які опалюються та охолоджуються геотермальними тепловими насосами.

Перед встановленням геотермальних теплових насосів компанія спалювала 100000 літрів нафти кожного року для нагріву приміщень в Худіксваллі. Їхні рахунки були б вищими якби обладнання виробництва з двадцяти п'яти машин не виробляли надлишкове тепло по 20 кВт на кожну машину, а це в цілому складає 500кВт. Також враховуючи розширення площ потреби компанії Sunfab складатиме приблизно 150000 літрів нафти на рік.

Компанія Energiventilation AB розробила індивідуальне рішення для нагріву та охолодження заводу, використовуючи теплові насоси NIBE з системою відбору тепла з 22 свердловин. Розробка рішення та монтаж обладнання зайняло майже два роки, вартістю більше € 1,000,000.

Нині система нагріву заводського комплексу складається з п'яти теплових насосів NIBE Fighter 1320 по 40кВТ, які виробляють сумарну потужність в 200 кВт тепла. Система економить приблизно 100000 літрів нафти щороку.

Свердловини використовують не тільки для отримання тепла, а також для утилізації тепла яке виробляє завод для охолодження приміщення.

"Справедливо сказати, що було реалізовано досить складне рішення", говорить Бо Рюннестранд, керівник проекту. "Система вентиляторів продувають гаряче повітря виробничих приміщень через труби по якій протікає вода з низькою температурою. Їх називають охолоджувальними перегородками до яких поступає рідина зі свердловин, яка відбирає тепло від повітря і відправляє у геотермальний контур. Вода з геотермального контуру поступаю с температурою приблизно 14-16 ͦС, а після відбирання тепла з температурою 20 ͦС направляється в свердловини те віддає тепло землі. Тому в землі ми накопичуємо тепло.

Ми отримали дуже гнучку систему у використанні. Влітку, коли приміщення не потребують нагріву, ми забираємо надлишкове тепло і за допомогою системи свердловин накопичуємо його у землі. Це тепло ми починаємо використовувати в зимовий час. Під час холодної частини року тепло яке виділяють машини ми не відправляємо у свердловини, а направляємо на теплові насоси які забезпечують опалення інших приміщень".

"Температура рідини зі свердловин буде складати не 0-2° С, а 15-20° С", пояснює Бо. "Це означає, що теплові насоси працюють з більшою ефективністю і дуже низькі витрати на опалення".

Таким чином, використовуючи теплові насоси NIBE, компаніям Sunfab і Energiventilation вдалося охолоджувати великий завод, який виробляє багато надлишкового тепла, без необхідності установки додаткової системи охолодження. Система використовує мінімальну кількість енергії для опалення та охолодження.

"В Іспанії теплові насоси називають кліматичними машинами", говорить Томмі Ландін в NIBE. "На даний час ми використовуємо цей вираз у Швеції"