Перехід на геотермальну систему опалення при ремонті 1800 квартир
НЕРУХОМІСТЬ КОМПАНІЇ LIMHAMNSHUS

Перехід на геотермальні теплові насоси в житлових будівлях.

Компанія з нерухомості LimhamnsHus є власницею приблизно 1800 квартир і на даний час  проводить перехід на опалення від теплових насосів. "У всіх будинках, де системи опалення будуть змінені планується перехід до роботи системи опалення на базі теплових насосів", говорить Стаффан Берг з компанії LimhamnsHus.

Компанія LimhamnsHus є одною із найбільших приватних власників шведської нерухомості. Від Мальме на півдні до Норчепинге вони мають приблизно 1800 квартир, а це приблизно 70000 м2.

Наразі приблизно половина власності компанії опалюється тепловими насосами і ця цифра зростає з кожним роком.

"Ми зробили політичне рішення завжди переходити на геотермальну енергію та встановлювати теплові насоси кожен раз коли планується ремонт або настає час заміни класичної системи опалення в наших будинках".

"Посилаючись на навколишнє середовище, економіку та на стратегію  вичерпності викопного палива. Але ми також вирішили відмовитись від централізованого опалення так як це пов'язує нас тільки з одним постачальником, а це змушує обмежувати нашу свободу вибору ".

"Остання власність яку компанія Limhamnshus  переобладнала і встановила теплові насоси знаходиться в  Oskarsström  біля Хальмстада.Чотири будівлі побудовано в 1966 році і мають72 квартири, в загальній складності 4400 квадратних метрів."

"До цього була велика газова котельня яка опалювала всі будинки ", говорить регіональний менеджер NIBE Фредрік Снігг .

На сьогоднішній день вже існує 16 свердловин  глибиною 180м кожна та чотири NIBE FIGHTER 1320 по 40 кВт кожен для опалення та нагріву гарячої води.

"Наразі у нас чотири окремі котельні по одній в кожному будинку.", говорить Фредрік Снігг.

"Також встановлено електричний котел потужність 13кВт в кожну котельню". Раніше споживання складало 760000 кВт*год. газу на рік, а наразі цифра складає 270000 кВт*год. електроенергії на рік. Тобто 35% від минулого споживання енергії, а це зменшення на 65%.

LimhamnsHus АВ задоволені тепловими насосами завдяки яким отримують таку економію.

"Протягом першого року ми заощадили більш ніж € 35000 ", говорить Стеффан Берг.

За оцінками компанії інвестиція у € 180 000 в перехід на теплові насоси окупиться протягом чотирьох років через низьку вартість опалення.