Опалення геотермальними тепловими насосами науково-космічного центру на півночі
НАУКОВО-КОСМІЧНИЙ ЦЕНТР «ЭСРЕЙНДЖ» В КІРУНІ

Науково-космічний центр «Эсрейндж» в Кіруні використовує енергію землі для опалення при температурі повітря навколишнього середовища -35 °C (-31 °F).

Науково-космічний центр «Эсрейндж» в Кіруні в північній частині Швеції інвестував більше £ 100,000 в геотермальну систему опалення. Теплова енергія земної поверхні на данний час використовується для опалення всього готелю , в якому розміщуються науковці та клієнти центру. П'ятнадцять свердловин та три теплові насоси NIBE Fighter 1320, які з'єднані послідовно, забезпечують надійну роботу навіть при умові коли температура навколишнього середовища знижується до -35 °C (-31 °F).

«Эсрейндж» унікальний космічний центр в Швеції. Розташований на півночі Швеції , вікористовується для запуску космічних ракет та повітряних куль в стратосферу, також має наземні станції для контролю та управляння супутниками.

"Це одна з самих великих геотермальних систем реалізованих в Швеції"- пояснює регіональний менеджер NIBE Інгемар Йонсон. В готелі 97 номерів які надаються як житло науковцям та клієнтам центру з усього світу . Сумарна площа опалення складає 2600 м². Спочатку готель опалювався електричними котлами, але після розширення площі у 2004 році витрати на опалення складали величезну суму , тому керівництво вирішило роздивиться варіанти альтернативних джерел опалення.

"Не зайняло багато часу щоб зрозуміти економічний сенс використання геотермальної системи опалення", пояснює Йєнс Фьелборг, керівник готелю космічного центру «Эсрейндж». Загальні інвестиції в нову систему склали 1,5 мільйони шведських крон (приблизно £ 112 000), з розрахунком на окупність системи в десять або одинадцять років.

"Але окупність системи відбудеться раніше ніж ми розраховували. Ціни на електроенергію постійно зростають з тих пір як ми встановили геотермальну систему опалення та не збираються зупинятись", говорить Йєнс Фьєлборг.

"Ми економимо біля 270 000 кВт*г на рік, що при річній економії складає приблизно 200 000 крон при нинішніх цінах на енергоносії (приблизно £ 15,000)!" Іншими словами, інвестиції окупляться протягом семи або восьми років експлуатації, а після цього чистий прибуток від експлуатації системи.

П'ятнадцять свердловин, кожна по 170 метрів в глибину, були пробурені на площі 100 на 100 метрів. На глибині 15 метрів починаються ґрунтові води. Труби геотермального контуру не ізольовані, що дозволяє відбирати тепло землі безпосередньо під поверхнею землі.

Три теплових насоси NIBE Fighter 1320 потужністю по 40кВт з'єднані послідовно в систему потужністю 120 кВт. Цього достатньо щоб забезпечити опалення всього готельного комплексу, навіть якщо температура навколишнього середовища знизиться до -30 чи -35 градусів по Цельсію.