Каскад з трьох повітряно-водяних теплових насосів
РОЗДРІБНИЙ МАГАЗИН БУДМАТЕРІАЛІВ М. ЛЬЮНГБІ, ПІВДЕННА ШВЕЦІЯ

Невелика інвестиція дозволила зекономити значні кошти.

ФАКТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ

Norskens Wood у м. Льюнгбі ‐ це традиційний магазин будматеріалів. Його фахівці також виготовляють вікна, спеціалізуючись на вікнах округлої форми і вікнах у формі півмісяця. У 2009 році компанія переїхала в новий будинок у шведському місті Льюнгбі. В будівлі розміщені роздрібний магазин, офіс та службові приміщення загальною площею 600 квадратних метрів на двох поверхах. Власники магазину звернулися в місцеву монтажну компанію Ohlssons Rör для встановлення нової системи опалення, при цьому було враховано побажання щодо мінімального рівня зусиль при експлуатації.


РІШЕННЯ Незважаючи на велику опалювальну площу, витрати на опалення виявилися помірними. Це ускладнювало оцінку ефективності при використанні рішення, що вимагає буріння або виконання земляних робіт. Тому компанія Ohlssons Rör зупинила свій вибір на повітряно‐ водяному тепловому насосі NIBE. Повітряно‐водяні теплові насоси дещо менш ефективні, ніж геотермальні теплові насоси, однак витрати на їх встановлення істотно нижче, оскільки не потрібно буріння. Вибір конкретної моделі залежить від того, який рівень обігріву потрібно в звичайний день і скільки днів у році система повинна працювати на повній потужності. У випадку з NorskensWood найкращим рішенням виявилося використання трьох повітряно‐водяних насосів NIBE F2025 потужністю 14 кВт. Разом з ними використовується електричний бойлер EP42 потужністю 42 кВт. Всі приміщення NorskensWood обігріваються з використанням системи підігріву підлоги, у тому числі й приміщення, розташовані на другому поверсі.

РЕЗУЛЬТАТИ «Ми перевірили всю систему на протязі всієї зими, і не виявили ніяких проблем», ‐ каже Свен‐Олоф Сьохольм, представник компанії Norsken. Як відзначає фахівець компанії NIBE Фредерік Снігг, «Все більше людей приходять до розуміння того, що повітряно‐водяні теплові насоси є вдалим вибором для приміщень з великою площею. За наявності блока управління NIBE SMO 10 в рамках однієї системи можна підключити і використовувати до 9 теплових насосів. Потужність системи опалення складе 180 кВт (F2300‐20), чого цілком достатньо для обігріву більшості будівель в південній Швеції ».