Заміна електроопалення багатоквартирних будинків на 26 геотермальних теплових насоса
АСОЦІАЦІЯ LJUSKÄRRSBERGET (САЛЬТШЕБАДЕН, СТОКГОЛЬМ, ШВЕЦІЯ)

Найбільший в історії проект в галузі геотермального опалення!

ФАКТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ

Ljuskärrsberget - один з найбільших проектів геотермального опалення реалізований у Швеції та в Європі. Проект був реалізований для 500 квартир, що належать житлово‐будівельній асоціації власників та орендарів у м. Сальтшебаден поблизу Стокгольма. Очікується, що завдяки установці нової системи асоціація зможе щорічно економити до 3,5 млн кВт‐год енергії.

З точки зору викидів парникових газів цей показник еквівалентний 350 тоннам CO2.

До складу цієї великої асоціації входить приблизно 500 квартир, розташованих у 13 групах будівель. У цілому, асоціація наглядає і обслуговує 52 будівлі! Незвичайність цього проекту полягає ще й у тому що підрядник, компанія Enstar AB, займається не тільки установкою теплових насосів. Вона також займається заміною систем електричного опалення у всіх квартирах на системи розподіленого водяного опалення.

Голова асоціації Ljuskärrsberget Матіас Скоглунд пояснює: «за минулі п'ять років наші витрати на енергію збільшилися на 100% приблизно до 10 млн шведських крон на рік».

«Нам було необхідно вирішити цю проблему. Зрозуміло, що ми ніяк не можемо вплинути на ціни на енергоносії. Але тепер у нас є система, яка не тільки дозволяє заощадити нам гроші, і не шкодить навколишньому середовищу, та робить наші квартири більш привабливими для орендарів».


РІШЕННЯ Цей проект дійсно є великомасштабним. Потрібно багато зусиль для встановлення систем розподіленого водяного опалення в 52 будинках і 500 квартирах. Крім того, ще потрібно встановити і систему геотермального опалення. Для встановлення такої системи потрібно буріння 156 свердловин, глибиною 230 метрів кожна. Тепло зі свердловин надходитиме по трубах у 13 котелень, в кожній з яких встановлені два геотермальних теплових насоса NIBE F1330 і два водонагрівача VPB750. Таким чином, всього в рамках проекту буде встановлено 26 водонагрівачів і 26 геотермальних теплових насосів, потужність кожного з яких становить 40‐60 кВт.

РЕЗУЛЬТАТИ Очікується що в результаті реалізації проекту асоціація буде отримувати приблизно 3,5 млн. кВт‐год енергії із скельних порід щорічно, абсолютно безкоштовно. Таким чином розрахункова економія коштів складе приблизно 5 млн шведських крон на рік. У разі зростання цін на електрику сума заощаджених коштів буде зростати.