Система теплових насосів NIBE забезпечує опалення та охолодження приміщень, подачу побутової гарячої води та обігрів басейну.
NATURAL HOUSE LTD

Готель STÁCIÓ економить гроші, використовуючи поновлювану енергію для опалення.

ФАКТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ

Готель Stáció відкрився в серпні 2006 року. Це чотиризірковий готель, розташований недалеко від міжнародного аеропорту імені Ференца Ліста в Будапешті. Відмінними рисами готелю є тихе оточення, ступінчасті тераси, гарний сад і озеро. Готель межує з приватними житловими будинками і лісовим масивом Вексес. У 2011 році готель був розширений, і тепер у ньому 75 комфортабельних номерів, включаючи 5 ексклюзивних, зона відпочинку площею 1000 кв. м. (басейн 9x19 м, джакузі), пляж і 6 конференц‐залів. Власники готелю вирішили використовувати поновлювані джерела енергії для опалення та охолодження.


РІШЕННЯ Для готелю Stació характерні значні потреби в опаленні та охолодженні, побутовій гарячій воді та підігріву басейну. Влітку при проведенні конференцій та інших ділових заходів зростає потреба в охолодженні та гарячій воді для підігріву басейну. Взимку необхідно опалювати номери та інші приміщення, а для конференц‐залу може знадобитися охолодження. Будівлю готелю оснащено якісною теплоізоляцією, однак при цьому може сильно нагріватися південна сторона будівлі, а восени і навесні знижується температура в його північній частині. Власники готелю вирішили ці проблеми, встановивши геотермальні теплові насоси NIBE. Тепер в готелі встановлено три пристрої F1330 потужністю 60 кВт, а як джерело тепла використовуються свердловини для ґрунтових вод. Система теплових насосів NIBE забезпечує опалення та охолодження приміщень, подачу побутової гарячої води та обігрів басейну.

РЕЗУЛЬТАТИ «Температуру у всіх номерах та зонах загального користування можна регулювати незалежно, при цьому є можливість одночасно опалювати одні приміщення та охолоджувати інші. Таким чином ми можемо забезпечувати затишну обстановку при мінімальному споживанні енергії завдяки гнучкій системі NIBE », ‐ каже власник готелю. Як говорить Тамас Сшеп, представник компанії‐дистриб'ютора систем NIBE, «Дане рішення є доказом того, що технологія теплових насосів відмінно підходить для вирішення таких складних завдань. При цьому досягається більша ефективність ніж при простій установці теплових насосів. Навіть при найгіршому сценарії ККД системи становить 4,17, при цьому кожен тепловий насос забезпечує 71 кВт для опалення, 54 кВт для охолодження при споживаної електричної потужності 17 кВт. При цьому при максимальних літніх температурах ККД може становити 7,0. Таким чином суттєво скорочуються витрати на опалення, а у всіх приміщеннях готельного комплексу забезпечується рівномірне опалення або охолодження».